Akustična glasba je glasba, ki se izvaja brez elektronske opreme in umetnih učinkov. Ta vrsta glasbe temelji na čistem in naravnem zvoku instrumentov, kot so: kitare, basi, tolkala in vokal. Akustična glasba lahko vključuje široko paleto žanrov, vključno s folkom, bluesom, jazzom, rockom in popom.
Glavne značilnosti akustične glasbe so njena neposrednost in pristnost. Instrumenti so izbrani tako, da proizvajajo čim bolj naravne in organične zvoke, kar dodaja glasbi posebno čarobnost. Prav tako so aranžmaji preprosti in neposredni, kar omogoča poslušalcem, da dojemajo glasbo na najbolj neposreden način.
Akustična glasbo lahko izvaja en sam glasbenik ali pa celotna skupina. Če skupina izvaja akustično glasbo, se instrumenti v večini primerov kombinirajo v harmonične in melodične vzorce, ki ustvarjajo edinstveno in bogato zvočno kuliso. Vokali v akustični glasbi so pogosto v ospredju in so pomemben del glasbenega izraza.

Nekateri glasbeniki izbirajo akustično glasbo, ker jim omogoča, da se osredotočijo na svoje izvajanje in ne na tehnologijo. Brez elektronske opreme so glasbeniki prisiljeni izvajati glasbo na način, ki temelji na njihovih sposobnostih, ne pa na učinkih. Prav tako akustična glasba omogoča glasbenikom, da komunicirajo z občinstvom na bolj neposreden in intenziven način, saj so vidni in slišni brez posebnih efektov.
Akustična glasba se pogosto izvaja v živem okolju, kot so koncerti, klubi in festivali. Prav tako je pogosto prisotna na zabavah, kot so poroke, razne kulturne predstavitve in slovesnosti. Ta vrsta glasbe pogosto pritegne poslušalce, ki iščejo intenzivnejšo in pristno izkušnjo, in je tudi popularna med tistimi, ki iščejo udobno in sproščeno vzdušje.
V končni fazi, akustična glasba predstavlja eno najbolj tradicionalnih oblik glasbe in ponuja naraven in neposreden način doživljanja glasbe. Ta vrsta glasbe omogoča glasbenikom, da se osredotočijo na svoje izvajanje in komuniciranje z občinstvom, hkrati pa ponuja poslušalcem čist in naravni zvok v katerem se začuti človečnost.

Primer:
Za podporo in razvoj akustične glasbe skrbijo tudi glasbene založbe. Primer založbe je v naslednji povezavi
https://zalozbaknjig.com/category/glasbeno-zaloznistvo/akord-records/
Za glasbene novice skrbijo tudi multimedijski portali kot je KMCS – Kulturno medijski center Slovenije, ki ga sedaj berete.